Humanitární dodávka zdravotnických potřeb do Číny

AVDZP byla hlavním zprostředkovatelem bleskové pomoci a věcného zajištění humanitární dodávky zdravotnických potřeb dle požadavků čínské strany, která byla součástí humanitárního daru České republiky do Číny v boji s koronavirem. České firmy byly schopné urychleně nabídnout dodávku zdravotnických potřeb v požadovaném objemu poloviny z celkové desetimilionové výše daru.

I do budoucna jsou asociace a členské firmy připraveni nabídnout vždy věcné a komplexní řešení nejen u humanitárních darů a rozvojové pomoci.


Oficiální informace z MZV

Více než 4 tuny zdravotnického materiálu k boji s koronavirem odeslala ČR do čínského Wu-chanu k využití v místních nemocnicích. „Jsem velmi rád, že ČR umí nabídnout rychlou pomoc nejenom peněžní, ale i konkrétní - věcnou a že se v ní uplatňuje české know-how, které je v této oblasti na špičkové úrovni,“ vysvětlil ministr zahraničních věcí Tomáš Petříček. Do Číny směřují výrobky společností BATIST Medical a.s., Clinitex, Dina-Hitex, Medica Filter a Nanologix, které materiální pomoc připravily prakticky obratem.

Poděkování patří všem zapojeným do přípravy pomoci a rovněž paní Janě Vykoukalové z Asociace výrobců a dodavatelů zdravotnických prostředků za bleskové propojení potřeb čínské strany a českých výrobců.

Fotogalerie

Foto: Hasičský záchranný sbor ČR